اخبار

نظرسنجي

از نظر شما کدام روش اطلاع رسانی برنامه های معاونت دانشجویی فرهنگی موثر بوده است؟

ارسال تراکت و اطلاعیه 9.8%
ارسال ایمیل های گروهی 8.7%
اطلاع رسانی از طریق سایت معاونت 8.8%
ارسال پيامك گروهي 52.2%
تمامي موارد فوق 20.5%


مشاهده نتايج

صفحات پر بازديد

صدور کارت تغذيه ( 940528 )
معاونت دانشجويي فرهنگي ( 433938 )
معاونت دانشجويي فرهنگي ( 421329 )
ثبت نام استخر شهيد شاديفر دانشگاه ( 375949 )
مـعاونت دانشجـویی فــــرهنگـی ( 315111 )
برنامه غذایی اداره تغذیه معاونت دانشجویی فرهنگی ( 288396 )
13آبان تجلي روز دانش آموزان ( 206286 )
پورتال رفاهی دانشجویان ( 117433 )
مرکز قران و عترت ( 97443 )
نحوه شارژ کارت تغذيه ( 79941 )
شرايط استفاده از مجموعه ابي دانشگاه ( 79549 )
وام ازدواج ( 59741 )
مقام زن از دیدگاه اسلام ( 58731 )
ساعات كاري استخر ( 53099 )
روانشناسي در ورزش ( 52789 )
ثبت نام عمره دانشجویی سال 88 ( 50186 )
مراسم قرعه کشي حج عمره دانشجوئي ( 49360 )
گالري عكس هفته بسيج ( 43071 )
تسهيلات رفاهی برای دانشجویان ممتاز و نمونه ( 41700 )
مفاهيم تمرين و آمادگي جسماني ( 40550 )
اطلاعيه جديد ( 39724 )
صــــــــــــفحه اصلی مدیریت فرهنگی ( 39037 )
اداره تغذیه ( 37514 )
جهت دریافت مداحی امام رضا ( 36971 )
برنامه غذایی اداره تغذیه ( 36734 )

 
 
 
 
 
  

مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی

      

 مدیریت امور دانشجویی مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی --> خدمات مشاوره

 
نحوه ارائه خدمات
 

مهمترین خدماتی که در این دفتر ارائه می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد :

مشاوره تحصیلی و برنامه ریزی درسی :

مشاوره در زمینه یادگیری بهتر ، نحوه مطالعه کارآمد و برنامه ریزی درسی.

مشاوره در زمینه افزایش تمرکز حواس و کاهش عوامل مزاحم در یادگیری.

مشاوره شغلی :

آشنا نمودن دانشجویان با خصایص مختلف حرفه ای و شغلی.

کمک به افزایش سازگاری افراد در مشاغل مختلف.

کمک به مراجعان در جهت کاستن از استرس های مختلف شغلی.

مشاوره ازدواج :

کمک به مراجعان عزیز در زمینه دست یافتن به مهارت تصمیم گیری و انتخاب صحیح در مساله ازدواج.

کمک به مراجعان در شناخت بیشتر خود ، مساله ازدواج و چگونگی بیان معیارها و انتظارات خود از همسر آینده.

مشاوره خانوادگی :

مشاوره در زمینه درک صحیح افراد از روابط موجود در خانواده و شناخت جایگاه روابط بین فردی و بهداشت روانی.

کمک به مراجعان در جهت فراگرفتن مهارتهای مختلف حل مساله در برخورد با مسائل و مشکلات خانوادگی.

افزایش آگاهی مراجعان در زمینه واقعیات زندگی ، مسائل مالی ، مهارتهای ارتباطی ، رفتار با کودک ، روابط زناشویی و ...

مشاوره رفتاری (بالینی )

به طور کلی شامل مسائل روحی – روانی و مشکلات ارتباطی – رفتاری است . از جمله مشاوره در زمینه مسائل خلقی ، افسردگی ، اضطراب و استرس ، وسواس ، پرخاشگری ، روابط بین فردی ، ترس ها و....

نحوه ارائه خدمات

مشاوره حضوری

در مراجعه حضوری بر اساس برنامه زمانبندی حضور مشاورین که در تمامی ساختمان های دانشگاه و خوابگاهها نصب گردیده است و با تعیین وقت قبلی ، مراجعان می توانند به دفتر مشاوره مراجعه نموده و مسائل و مشکلات خود را با مشاور درمیان گذارند . در مواردی که نیاز به ادامه جلسات باشد ، هماهنگی های لازم صورت می گیرد .

بصورت مشاوره تلفنی

در موارد اضطراری و بصورت محدود که فرصت مراجعه یا مکاتبه وجود نداشته باشد دانشجویان می توانند از طریق تلفن با دفتر مشاوره تماس حاصل نمایند.

تعيين وقت قبلي

کارشناسان دفترمشاوره، همه روزه به جز روزهای تعطیل از شنبه تا پنج شنبه، از ساعت 8 الی 14، آماده ارائه خدمات هستند. شما می توانید با مراجعه حضوری به دفتر یا با تماس تلفنی، تعیین وقت نمائید و به این ترتیب امکان اولین ارتباط مشاوره ای را فراهم کنید.

درباره خدمات مرکز مشاوره

مواجهه با مسائل مختلف زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی، تحصیلی، مذهبی، حقوقی و .... اغلب چالش برانگیز و همراه با احساس نارضایتی، سردرگمی، اضطراب، استیصال و درماندگی است. همه ما به تجربه دریافته ایم که به تنهایی قادر به ساماندهی مسائل مختلف زندگی نیستیم. گاهی ممکن است به منظور حل مشکل، از راهنمایی خانواده، دوستان و اطرافیان بهره مند شویم، اما دریافت کمک تخصصی، کنترل بهتروسریعتر مشکل را با احتمال خطای کمتر میسر می سازد.
ورود به دانشگاه و شروع دوره دانشجویی، به دلیل تغییرات عمده ای که درعرصه های مختلف زندگی برای فرد به وجود می آورد، معمولا تنش آور است و گاهی ممكن استدسترسی نداشتن به منابع حمایتی مطمئن،بحران هایی را برای دانشجو بوجود آورد.
مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاهعلوم پزشكي مشهد، با توجه به ضرورت های فوق و با هدف کمک به چنین مواردی به عنوان مديريتي مستقل فعاليت خود را در مجموعه معاونت دانشجويي – فرهنگي آغاز نموده و در حال حاضر خدماتي را در زمينه مشاوره، روانشناسي، روانپزشكي، مددكاري و بهداشت روان به دانشجويان دانشگاه ارائه مي دهد.
فعالیت های مرکز مشاوره را می توان به دو بخش الف، مشاوره و درمان ب، بهداشت روان تقسیم کرد. در بخش مشاوره ودرمان، متخصصان و کارشناسان روانشناسی، مشاوره و مددکاری آماده اند تا مراجعان را برای دستیابی به شرایط ذهنی و روانی مناسب تر و بانشاط تر یاری دهند. خدمات مشاوره به صورت مشاوره حضوری،
مشاوره تلفنیانجام می شود.
در بخش بهداشت روان نیز خدماتی ا ز قبیل تدوین و انتشار
بروشور، کتاب، کتابچه، برگزاری کارگاههاو سمینارهای آموزشی، انجام می پذیرد. تهیهاقلام منتشر شده با مراجعه حضوری امکان پذیر است.

مشاور کیست؟

گروهی از متخصصانآموزش دیده و مشاوران با تجربه که به منظور کمک به افراد با طیف وسیعی از مشکلات، دوره دیده اند، در مرکز مشغول ارائه خدمات هستند.
این گروه از
متخصصانشامل، روانپزشک، روانشناس، مشاور و مددکار می باشند. روانپزشک دکتر طب و متخصص در زمینه روانپزشکی است. روانشناس با افکار، نگرشها، احساسات و رفتار سروکار داشته و هم چنین، متخصص در آزمون های روانشناختی است. مشاوران با رویکردی فردی یا گروهی، زمینه را برای ایجاد تغییراتی مثبت در فرد فراهم می کنند( از جمله، شروع یک مطالعه یا شروع صحبت صادقانه با دوستان و ....) و درباره مسائل تحصیلی، عاطفی، خانوادگی، مذهبی، ارتباطی، حقوقی وغیره ... به شما مشاوره می دهند. مددکاران، بیشرین آشنایی را با منابع حمایت اجتماعی دارند.

در مشاوره چه اتفاقی می افتد؟

مشاوره به معنی پند و اندرز دادن نیست، مشاور به دنبال این است که به شما کمک کند تا بر مسائلی که شما را نگران کرده یا به زحمت انداخته، تمرکز کنید و به درک روشنی از آنها برسید. نقش مشاور حمایت کردن، درک کردن، گوش دادن و پاسخ دادن بدون قضاوت و انتقاد است. او به ارزش ها، انتخاب ها و سبک زندگی شما احترام می گذارد. او کمک می کند تا احساساتتان را بشناسید و در مواردی، آنچه را که در لایه های زیرین مشکلات کنونی شما وجود دارد، شناسایی کنید. او می تواند در تصمیم گیری ها، انتخاب ها یا تغییراتی که به نفع تان است، شما را یاری کند.

مشاور به حل چه نوع مشکلاتی کمک می کند؟

مشاور به حل اکثرمشکلات شخصی، ارتباطی یا هویتی کمک می کند؛ از جمله، اضطراب، استرس و افسردگی، مشکلات ارتباطی و خانوادگی، مشکلات جنسی و مسائل هویتی. مشاوره هم چنین، می تواند به حل مشکلاتی مانند، سازگاری با فرهنگ جدید، مقابله با شرایط دشوار، تصمیم گیری ها و انتخاب های سخت و یا مشکلات خاص مانند اعتیاد، کمک کند.صبر نکنید تا مشکلات، بزرگ و جدی شوند ـــ ما ترجیح می دهیم که وقتی مشکلاتتان خفیف هستند، به ما مراجعه کنید، طوری که، بتوان مشکل را سریع تر حل کرد.از خدمات مرکز، تعداد بسیاری بهره مند می شوند.

محرمانه بودن مشاوره

مطالبی که شما در اولین جلسه و در طی جلسات مشاوره مطرح می کنید، محرمانه است. در شرایط عادی، هیچ چیز، به کس دیگری، خارج از مرکز، بدون اجازه صریح شما، باز گو نمی شود. ندرتا، شرایطی وجود دارد که ما این حق را بر خود محفوظ می دانیم که محرمانه بودن را زیر پا بگذاریم. این موقعیت ها، فقط مواردی را شامل می گردد که مشخص شود، خطری جدی سلامت شما یا دیگری را تهدید می کند. لطفا اگر سوالی در این زمینه دارید، با ما تماس بگیرید. اطلاعات مبتنی بر واقعیتی که در فرم اولیه مشاوره و سپس در جلسات مشاوره ارائه می دهید، ممکن است، درقالب آمارهای بدون نامی، درباره استفاده از خدمات مرکز، گرد آوری شود. درمواردی، جهت ارزیابی عملکرد مرکز و بررسی نظرات مراجعه کنندگان به مرکز، ممکن است پرسشنامه هایی، در اختیار شما قرار گیرد. شما می توانید این پرسشنامه ها را با نام یا بدون نام تکمیل کنید.

 
مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی
 
 

تاريخ بروز رساني : سه شنبه 12/10/91 ساعت 06:08

Mashhad University of Medical Sciences Contact Details:
Main address: University St., Ghoraishy Building 91375-345 Mashhad, Iran ,
Tel:( 98 511) 841 2081-5 , Fax:( 98 511) 8430249 , E-mail: Info(at)mums.ac.ir Members: - Schools and Hospitals School: Dentistry , School: Health , School: Medicine , School: Nursing & Midwifery , School: Paramedical , School: Pharmacy , School: Traditional Medicine , Hospital: Dr.Sheikh , Hospital: Dr.Shariati , Hospital: Emam Reza , Hospital: Ghaem , Hospital: Hashemi Nezhad , Hospital: Ibn-e-Sina , Hospital: Khatam-al-Anbia , Hospital: Montaserie , Hospital: Ommul-Banin , Hospital: Omid , Hospital: Shahid Kamyab , Hospital: Taleghani , History: Mashhad Faculty of Medicine was officially opened on Nov. 23, 1949 by Dr Zanganeh, the minister of culture. The school started out with 61 students, one associate professor and seven tutors. In 1956, when the school of Arts opened, the two schools merged to form the University of Mashhad. In 1989, the faculties offering Medical Sciences' degrees across the country separated from the Ministry of Culture and Higher Education. New emerging Medical Universities have gone under management of Ministry of Health, Treatment and Medical Education. Thus the original University of Mashhad was divided into two independent universities: "Ferdowsi University of Mashhad" and "Mashhad University of Medical Sciences'. Mashhad University of Medical Sciences operates at present with 8 faculties, 32 hospitals, 179 rural and 147 urban health centers. It covers an enormous area stretching from the north east to the central parts of the country, which makes it the largest university of Medical Sciences providing health care and treatment services. With 597 teaching staff, 1645 MDs with different specialties, 138 dentists, 123 pharmacists and 25, 402 employees, the university provides health care and medical services to the area's large population as well as to over 25 million tourists a year.

مشهد، خیابان دانشگاه،روبروی دانشکده پزشکی سابق، ساختمان قریشی، معاونت دانشجویی-فرهنگی تلفن: 8430734 0511 نمابر: 8432096 0511 پست الکترونیک: farhangi.stu@mums.ac.ir
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.
سایت جدید معاونت دانشجویی فرهنگی - http://v-student.mums.ac.ir/index.php