اخبار

نظرسنجي

بيشتر علاقمند به وجود چه اطلاعاتي در بخش روابط عمومي هستيد؟

اخبار 45.4%
مطالب علمي 30.1%
دستاوردهاي دانشگاه 8.4%
مطالب فرهنگي 11.1%
5.1%


مشاهده نتايج

صفحات پر بازديد

روزنامه هاي ايران ( 849333 )
روابط عمومي ( 235318 )
پخش فیلم ، ویدئو در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ( 30483 )
شرح وظایف مدیریت روابط عمومی دانشگاه ، مدیریت روابط عمومی ( 25838 )
آرشيو تصاوير روز دانشگاه ( 20526 )
شرح وظایف واحد سمعی و بصری ( 16483 )
شرح وظایف واحد ارتباطات رسانه ای ( 16396 )
شرح وظایف روابط عمومی ها ( 16333 )
خواندنی ها ( 13572 )
ارتباط با ما ( 12144 )
تقويم سازماني ( 9736 )
ساختار دانشگاه- چارت دانشگاه ( 8812 )
واحد برنامه ریزی و امور فرهنگی ( 8021 )
روابط عمومی الکترونیک ( 7923 )
خبرنامه برتر ، نشریات ( 7248 )
پیام رئیس دانشگاه ( 7227 )
خیرین دانشگاه ( 6983 )
آئین نامه ها ، دستورالعمل ها ، قوانین و مقررات ( 6822 )
پذیرفته شدگان حج عمره ( 6610 )
افتخارات آموزشی دانشگاه ( 6395 )
مناسبتها و امور مراسمها ( 6295 )
فرهنگی و فوق برنامه ( 6218 )
دانستني ها ( 5923 )
برنامه راهبردی دانشگاه ( 5834 )
خدمت رسانی دانشگاه ( 5384 )

 
 

پیام های ریاست دانشگاه

پیام رئیس دانشگاه به مناسبت نیمه شعبان1390 ...ادامه خبر
پیام ریاست دانشگاه بمناسبت نوروز 1390...ادامه خبر

پيام رياست دانشگاه به مناسبت استقرار مدل تعالي

مدل های تعالی سازمانی به عنوان ابزاری برای اعمال روش‌های نوین مدیریتی در سازمان ها می باشد و واحدها با بهره گیری از این مدل ها می توانند گام‌های بلندتری را در مسیر تعالی بردارند. امروزه اکثر کشورهای دنیا با تکیه بر مدل های علمی، جوایزی را در سطح ملی و منطقه ای ایجاد کرده اند که محرک سازمان ها در مسیر تعالی، رشد و بهبود است. برگزاری این جوایز و استفاده از مدل های علمی روز دنیا، خطوط راهنمایی برای سازمان ها ایجاد می کنند تا پیشرفت ها و عملکرد خود را در زمینه کیفیت و سرآمدی سازمانی اندازه گیری وبا ارتقاء سطح عملکردی خود در راستای تحقق اهداف سازمانی، به موفقیت‌های بیشتری دست یابند. 

در همین راستا جایزه تحول و تعالی دانشگاه بر مبنای مدل تعالی سازمانی طراحی شده تا شتاب دهنده و انرژی بخش جریان رشد و تعالی در دانشگاه باشد.اين مدل يك چارچوب جامع مبتني بر مجموعه اي از ارزش هاي محوري، معيارها و شاخص ها در حوزه  بهداشت و درمان است كه به مديران كمك مي كند با ارزيابي مستمر فعاليت ها، فرايندها و نتايج واحد خود، نقاط قوت و فرصت ها را شناسايي و براي بهبود آن ها و رسيدن به سازمان سرآمد و توسعه يافته برنامه ريزي نمايند. 

 مهمترین اهداف از  استقرار مدل مذکور ، با نگاهی به جایگاه دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رتبه بندی دستگاه های استان در سال 88  عبارتند از: 

·         طراحی مدل جامع جهت ارزیابی عملکرد و بهبود سطح عملکردی واحدها 

·         ایجاد فضای لازم برای تبادل تجربیات موفق بین واحدهای مختلف دانشگاه 

·         بستر سازی و ایجاد فضای رقابتی توام با خلاقیت و نوآوری 

·         تشویق واحدها برای خود ارزیابی و شناخت نقاط قوت وزمینه های قابل بهبود

·         ارج نهادن به کارکنان واحدهای متعالی و بهره ور 

و  در نهايت رسيدن به دانشگاه برتر جهان اسلام در افق 1404

انتظار می رود جایزه تحول و تعالی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، به عنوان سمبل نهضت تحول و تعالی، با مشارکت موثر و اثربخش کلیه واحدها باعث ایجاد فضای رقابتی برای رشد و سرآمدی و شناسایی و معرفی تجربه های موفق، مورد استفاده بهینه قرار گیرد. 

 

پیام ریاست دانشگاه بمناسبت روز خبرنگار

  طلايه داران راستين خدمت به نظام خبررساني در جمهوري اسلامي ايران همواره سعي بر آن داشته‌اند كه با تلاش وافر، جهان را با هاله‌اي از قداست در هم آميزند، تا آنچه را كه عرضه مي‌دارند ارزش خدايي به خود گيرد. خبرنگاران با صداقت، امانتداری و تخصص خود عواملی موثر در توسعه جامعه و پیشرفت کشور هستند.
        هفده مرداد و سالروز شهادت خبرنگار شهيد محمود صارمي بهانه ايست براي پاسداشت تلاش هاي ارزنده و بي ادعاي این سربازان گمنام عرصه ي اطلاع رساني . نظام سلامت جمهوری اسلامی  ایران مرهون زحمات مردان و زنانی است که با اطلاع رسانی به موقع توانسته است سطح آگاهی عموم مردم را نسبت به سلامت به نحو چشمگیری افزایش دهد. خبرنگاران به عنوان حلقه رابط میان مسئولان و متولیان این امر توانسته اند به گسترش عدالت درسلامت،فرهنگ سلامت و توسعه دیدسلامت کمک وافری کنند. نظارت خبرنگاران بر عملکرد متولیان امر سلامت تاکنون سبب پیشترفتهای خوبی در ارائه خدمات بهداشتی درمانی در این دانشگاه شده است . اگر نظارت ارباب رسانه بویژه خبرنگاران بر تمامی دستگاههای مسئول در امر بهداشت جامعه با در نظر گرفتن این مهم که دانشگاه علوم پزشکی تنها تامین کننده 25 درصد سلامت جامعه است به طور دقیق و صحیحی انجام یابد شاهد ترقی چشمگیری در این عرصه خواهیم بود.خبرنگار سلامت با بیان مشکلات سلامت مردم و عوامل اجتماعی مؤثر بر آن ،در قالب گزارش خود بیان می نماید و این کمک بسیار بزرگی بر تصمیم سازی متولیان امر خواهد بود تا اقداماتی را در اولویت قرار داده تا باعث ارتقاء سطح سلامت جامعه شود.
     بدینوسیله روز خبرنگار را به همه خبرنگاران خدوم و زحمتکش و پرتلاش عرصه اطلاع رسانی ، بالاخص خبرنگاران حوزه سلامت استان تبریک و تهنیت عرض می نمایم و برای ایشان آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون دارم.
پیام ریاست دانشگاه بمناسبت روز جهانی ماما
 

تامین، حفظ و ارتقاء سطح سلامت مادر و کودک، مرهون زحمات انسانهایی است که با صبر و اخلاص، کوشش می کنند با بهبود بهداشت باروری زمینه تحقق اصل" انسان سالم محور توسعه" را محقق نمایند.روز جهانی ماما فرصت مغتنمی است تا از این پیام آوران شادی و مبشرین میلاد شکوفه های حیات ، تقدیر نموده و یادآوری شود که این قشر صبور چه نقش مهمی در نظام سلامت ایفا می کنند.ماما در واقع با ترکیب هنرمندانه علم و عشق منادی گر مادر و کودک سالم و در نهایت خانواده سالم است. توفیق روز افزون ایران اسلامی در زمینه سلامت خانواده و کاهش چشمگیر مرگ مادر و کودک رابطه ای مستقیم با خدمات ارزنده این جامعه کوشا دارد.

اینجانب ضمن تبریک روز جهانی ماما، اطمینان دارم این قشر خدوم از هیچ تلاش و فرصتی برای بهبود سلامت مادر و کودک فروگذار نخواهد کرد و با عملکرد ایثارگرانه خود باعث جلب اعتماد ملت شریف ایران به جامعه بهداشت و درمان خواهد شد.
پیام ریاست دانشگاه بمناسبت روز معلم

روز12اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، بزرگ معمار تعلیم و تربیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، فرصتی مناسب برای تجلیل از مقام شامخ استادان و تلاشگران عرصه تعلیم و تربیت است.

تعلیم و تربیت ودیعه ای گرانبها از سوی خداوند منان است که با سپردن آن در دستان توانای اساتید و معلمان در واقع انسان سازی را به آنها هدیه داده است .

استاد ، علم و ایمان را توأمان در جان پاک تشنگان دانش حک کرده و قلوب تیره به جهل را با زلال دانایی روشن مینماید و بعنوان سازنده اندیشه و شخصیت نسلهای آینده کشور ،نقش مهمی در شکوفایی علمی و بالندگی اخلاقی جامعه و میهن اسلامی ایران بعهده دارد.

یکی از افتخارات جامعه علمی کشور بویژه دانشگاه علوم پزشکی مشهد ،داشتن اساتید مبرز و مهذب و عالی همتی است که دغدغه بزرگشان دور کردن دستان بیگانه از حریم فرهنگ دینی و میهنی و همت والایشان رساندن مجموعه علمی کشور به جایگاه حقیقی آن می باشد.نگاهی به تاریخچه علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گویای این واقعیت واضح و روشن است که پیشرفت و گسترش این دانشگاه مرهون زحمات بی شائبه این قشر خدوم است .

 قطع یقین در این سال که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال همت مضاعف و کار مضاعف نامیده شده، به لطف باری تعالی با همت مضاعف همه دست اندرکاران عرصه علم و پژوهش و با یاری اساتید ارجمند افق روشن تری را برای آینده دانشگاه رقم خواهیم زد.

 در پایان ضمن تبریک این روز به شما اساتید گرامی، از خداوند متعال بهروزی، صحت و توفیق روزافزونتان را خواستارم.

پیام ریاست دانشگاه بمناسبت عید نوروز 1389

بهار این ودیعه الهی می آید با کوله باری از سرسبزی و طراوت و ایرانی مسلمان این رویش و شکوفایی را با نام نوروز گرامی می دارد و در لحظه آغاز این حیات مجدد با خدای هستی بخش نجوا می کند که " ای گرداننده دلها و دیده ها ، ای تدبیر گر شب ها و روزها ، ای دگرگون کننده سال ها و حال ها ، حال ما را بهترین حال بگردان "  

اینجانب ضمن قدردانی از تمامی همکاران خدوم دانشگاه بابت خدمات صادقانه در حوزه های آموزشی ، پژوهشی ، بهداشتی و درمانی ، حلول سال جدید را به خانواده بزرگ دانشگاه تبریک عرض می نمایم . همانطوریکه استحضار دارید ؛دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال 1388 با یاری حضرت حق و همیاری شما عزیزان توانست در همه حوزه های خدمتی نقش خود را به نحو مطلوبی ایفاء نماید . 

 در این سال اقدامات شایسته ای در عرصه های بهداشت و درمان ، آموزش و پژوهش به ثمر رسید که قطعاً بدون همکاری شما ممکن نبود . 

 افتتاح 70 پروژه عمرانی ، اصلاح بودجه کل دانشگاه و افزایش سرانه بهداشت و درمان ، ایجاد بیمارستان سوانح غرب شهر مقدس مشهد تصویب و کلنگ زنی بزرگترین بیمارستان سوانح شمال شرق کشور در راستای منویات مقام معظم رهبری ، حل مشکلات عدیده اورژانس های بیمارستان قائم ( عج) و امام رضا ( ع) ، تأسیس شورای هماهنـگی پرستاری و مامایی ، شورای هیأت علمی و شورای کارکنان دانشگاه ، تصویب و اقدام برای راه اندازی 6 کلینیک ویژه در نقاط محروم شهر ، گوشه ای از همیاری شما در پیشبرد اهداف عالیه دانشگاه می باشد . در پایان با تبریک مجدد فرارسیدن نوروز 1389 ، بهروزی ، پیروزی و سلامتی شما دانشگاهیان و خانواده محترمتان را از خداوند متعال خواستارم /.

تاريخ بروز رساني : چهارشنبه 16/09/90 ساعت 03:41

Mashhad University of Medical Sciences Contact Details:
Main address: University St., Ghoraishy Building 91375-345 Mashhad, Iran ,
Tel:( 98 511) 841 2081-5 , Fax:( 98 511) 8430249 , E-mail: Info(at)mums.ac.ir Members: - Schools and Hospitals School: Dentistry , School: Health , School: Medicine , School: Nursing & Midwifery , School: Paramedical , School: Pharmacy , School: Traditional Medicine , Hospital: Dr.Sheikh , Hospital: Dr.Shariati , Hospital: Emam Reza , Hospital: Ghaem , Hospital: Hashemi Nezhad , Hospital: Ibn-e-Sina , Hospital: Khatam-al-Anbia , Hospital: Montaserie , Hospital: Ommul-Banin , Hospital: Omid , Hospital: Shahid Kamyab , Hospital: Taleghani , History: Mashhad Faculty of Medicine was officially opened on Nov. 23, 1949 by Dr Zanganeh, the minister of culture. The school started out with 61 students, one associate professor and seven tutors. In 1956, when the school of Arts opened, the two schools merged to form the University of Mashhad. In 1989, the faculties offering Medical Sciences' degrees across the country separated from the Ministry of Culture and Higher Education. New emerging Medical Universities have gone under management of Ministry of Health, Treatment and Medical Education. Thus the original University of Mashhad was divided into two independent universities: "Ferdowsi University of Mashhad" and "Mashhad University of Medical Sciences'. Mashhad University of Medical Sciences operates at present with 8 faculties, 32 hospitals, 179 rural and 147 urban health centers. It covers an enormous area stretching from the north east to the central parts of the country, which makes it the largest university of Medical Sciences providing health care and treatment services. With 597 teaching staff, 1645 MDs with different specialties, 138 dentists, 123 pharmacists and 25, 402 employees, the university provides health care and medical services to the area's large population as well as to over 25 million tourists a year.

مشهد مقدس ،انتهای بلواری شهید فکوری ، بین میدان شهید جوان و میدان شهید آل شهیدی کد پستی: 9177899191
روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تلفن: 3-8795031 0511 نمابر: -8795031 0511تلفن گویا:191 در مشهد و 8437592 - 0511در شهرستانها
سامانه پیامک : 30002191 پست الکترونیک p.relations@mums.ac.ir تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.

سایت جدید روابط عمومی دانشگاه: relations.mums.ac.ir