آرشيو اخباردسته اخبار

Forum
  صفحه اصلي - آمار - جستجو
صفحه اصلي / نوجوانان وپزشكي / عمل جراحی زیبایی پلک بالا و پایین (بلفاروپلاستی)؛عوارض
نويسنده پيغام
dralo
ارسال : دوشنبه 08/03/96 ساعت 14:49

عضو
[url=http://dralo.ir/عمل-جراحی-زیبای -پلک-بالا-و-پایینبلفار/]عمل جراحی زیبایی پلک بالا و پایین (بلفاروپلاستی)[/url]؛عوارض،مز ایا و هزینه

مرجع زیبایی ایران
1
چشم‌ها اولین نقطه‌ای است که در هنگام صحبت کردن با دیگران توجه افراد را به خود جلب می‌کند. علاوه بر این، هیچ چیز نمی‌تواند به اندازه چشم‌ها تحت تاثیر افزایش سن و جاذبه زمین قرار گرفته و در نتیجه این شرایط دچار افتادگی شود. در حقیقت این وضعیت می‌تواند باعث شود چشم‌های فرد خسته به نظر رسیده و گودی، پف و سیاهی زیر آنها تشکیل شود. به این ترتیب با تشکیل چربی اضافی، چین و چروک و نیز افتادگی پلک، ظاهر صورت فرد خسته و پیرتر از شرایط واقعی به نظر خواهد رسید.

در هنگام استفاده از عمل جراحی پلک که در اصطلاح به آن بلفاروپلاستی گفته می‌شود، متخصص زیبایی ما در کلینیک تخصصی پوست و موی رازی می‌تواند به جوان‌سازی ظاهر ناحیه اطراف چشم‌ها، بهبود وضعیت ظاهری پلک‌های بالا، پلک‌های پایین یا هر دوی آنها کمک کند. استفاده از این درمان می‌تواند ظاهر جوان‌تر برای فرد ایجاد کرده و به این ترتیب جذابیت فرد و اعتماد به نفس وی را افزایش دهد.
انواع جراحی پلک
جراحی پلک بالا


عمل جراحی پلک بالا شامل برداشتن پوست اضافی متصل به پلک است که در عمل این پوست اضافی می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک و ظاهر سایه بانی برای خط مژه شود. در صورتی که افتادگی پلک با وضعیت عضلات ارتباط داشته باشد، برای رفع این مشکل می‌توان از ترمیم عضله از طریق ایجاد شکاف در پلک به صورت همزمان با عمل جراحی پلک استفاده کرد.

جراحی پلک پایین

در طول عمل جراحی پلک پایین، پزشک بافت چربی زیر چشم را پخش کرده و ظاهر پف زیر چشم و کبودی زیر آن را برطرف می‌کند. بهترین روش برای جراحی پلک فرد به میزان قابلیت ارتجاع پذیری پوست و بافت چربی اضافی زیر چشم‌ها بستگی دارد. به عنوان یک متخصص در حوزه آناتومی صورت، جراح زیبایی بهترین روش را با توجه به شرایط بیمار در طول جلسه مشاوره مشخص خواهد کرد.

هزینه جراحی زیبایی پلک بالا و پایین ([url=http://dralo.ir/عمل-جراحی-زیبای ی-پلک-بالا-و-پایینبلفار/]هزی نه بلفاروپلاستی[/url])
هزینه جراحی زیبایی پلک بسته به نوع جراحی، میزان افتادگی یا پف پلک، مهارت جراح و محل جراحی متفاوت است. لازم به ذکر است که این جراحی مگر در موارد لزوم پزشکی تحت پوشش بیمه و خدمات درمانی قرار نمی‌گیرد.
چرا لازم است از عمل جراحی پلک استفاده شود؟

عمل جراحی پلک به دلایل مختلف بر روی افراد انجام می‌شود. برخی از مهم‌ترین دلایل انجام این جراحی به شرح زیر هستند:

حالت پلک سایه بانی (بلند): داشتن پوست اضافی در ناحیه پلک بالا می‌تواند باعث ایجاد پلک‌های سایه بانی یا بلند شده و ظاهر خسته یا ناراحت برای صورت فرد ایجاد کند. در موارد خاص، این مشکل حتی می‌تواند باعث ایجاد محدودیت برای بینایی فرد شود.
پف زیر چشم‌ها: با افزایش سن، اغلب زیر چشم‌ها پف ایجاد می‌شود. این شرایط معمولاً با کشیدگی بیش از حد لایه‌های پلک پایین همراه بوده و مشکلی است که رفع آن به سادگی از طریق جراحی بلفاروپلاستی امکان‌پذیر است.
افتادگی پوست و چین و چروک زیر چشم‌ها: افتادگی پوست و بافت اطراف چشم‌ها باعث ایجاد ظاهر مسن و پیر برای فرد می‌شود. به هر حال امروزه امکان استفاده از روش بلفاروپلاستی برای صاف کردن چین و چروک‌های اطراف چشم وجود دارد.
پلک‌های سنگین و افتادگی چشم‌ها: پلک‌هایی که بافت چربی بیش از حد داشته باشند، در عمل باعث می‌شوند ظاهر فرد همواره خسته به نظر برسد. امروزه از عمل جراحی پلک برای خارج کردن بافت چربی اضافی و ایجاد ظاهر جوان و جذاب برای چشم‌ها استفاده می‌شود.
آیا شما فرد مناسبی برای استفاده از روش جراحی زیبایی پلک هستید؟
عمل جراحی پلک می‌تواند ظاهر فرد را جوان‌تر و جذاب‌تر نماید. جراحی پلک یک درمان معمول برای افراد در سنین مختلف بوده و بیشتر در سنین 30 سال و بالاتر به منظور ترمیم آسیب‌های ناشی از افزایش سن بر پوست ناحیه دور چشم مورد استفاده قرار می‌گیرد. با افزایش سن، پوست به تدریج قابلیت ارتجاع پذیری خود را از دست می‌دهد. با ترکیب این وضعیت با تاثیرات ناشی از جاذبه زمین، پوست اضافی به تدریج در ناحیه پلک‌های بالا نمایان شده و در نتیجه پلک‌ها با افتادگی مواجه می‌شوند. از طرف دیگر برای پلک‌های پایین، افزایش سن باعث شل شدن پوست و عضلات زیر پلک می‌شود.
افراد مناسب برای جراحی زیبایی پلک مردان و زنانی هستند که از بافت و عضلات سالم در ناحیه صورت خود برخوردار باشند. علاوه بر این، افراد مناسب برای استفاده از این درمان می‌بایست اهداف واقع‌بینانه درباره نتایج این درمان داشته باشند.

به این ترتیب معمولاً افرادی از این روش درمان زیبایی استفاده می‌کنند که دارای مشکلات زیر باشند:

پف ناحیه اطراف چشم‌ها که باعث پیرتر شدن ظاهر فرد نسبت به شرایط سنی واقعی وی می‌شود.
سایه بانی یا بلندی پلک‌ها که در عمل باعث می‌شود ظاهر فرد همواره حتی در شرایطی که فرد پرانرژی است، خسته به نظر برسد.
سایه بانی یا بلندی پلک‌ها که باعث ایجاد تاثیر منفی بر توانایی دید و قدرت بینایی فرد شده باشد.
علاوه بر ویژگی‌های فوق، افرادی که به دنبال استفاده از این درمان هستند باید دارای شرایط زیر باشند:

از نظر فیزیکی سالم باشند.
مشکلات جدی در ارتباط با سلامت چشم نداشته باشند.
سیگار کشیدن را حداقل دو هفته قبل از جراحی ترک کرده باشند.
جراحی بلفاروپلاستی آسیایی

تقریباً 50 درصد افراد در قاره آسیا بدون وجود خط واضح در پلک بالا متولد می‌شوند. این خط دقیقاً در ناحیه بالای مژه‌ها می‌بایست قرار داشته باشد. به هر حال امروزه جراحان زیبایی به این افراد پیشنهاد می‌دهند از بلفاروپلاستی پلک آسیایی برای درشت کردن چشم‌ها و ایجاد یک خط طبیعی در ناحیه پلک بالا استفاده کرده و به این ترتیب ظاهر پلک خود را بهبود بخشند. در اصطلاح به این روش جراحی پلک دوبل نیز گفته می‌شود.
مهم است که توجه داشته باشید تفاوت بین پلک آسیایی و پلک هند و اروپایی در ارتباط با هر دوی موارد اندازه و ظاهر پلک می‌باشد. در حقیقت پلک افراد از نژاد هند و اروپایی تقریباً 20 درصد بزرگ‌تر از پلک آسیایی است و مژه‌ها به سمت بالا متمایل هستند. به این ترتیب هدف جراح از عمل جراحی پلک آسیایی ایجاد یک ظاهر پلک غربی برای فرد نیست، بلکه در حقیقت جراح سعی می‌کند یک خط کاملاً طبیعی برای پلک فرد ایجاد نماید.

این عمل جراحی چگونه انجام می‌شود؟
این عمل جراحی با استفاده از بی‌حسی موضعی یا بی‌هوشی عمومی بر روی بیمار انجام شده و انتخاب روش جراحی بستگی به نیازهای خاص بیمار دارد.

عمل جراحی پلک بالا

به این منظور جراح یک شکاف در خط طبیعی پلک بالا ایجاد می‌کند. به این ترتیب از طریق این شکاف پوست و چربی اضافی از محل خارج شده و در نهایت شکاف بست
پاسخ شما
توپر  ايتاليک  زير خط دار  لينک تصوير  لينک پيوند  عدم در نظر گرفتن کدهاي خاص *يعني چه؟

 

Mashhad University of Medical Sciences Contact Details:
Main address: University St., Ghoraishy Building 91375-345 Mashhad, Iran ,
Tel:( 98 511) 841 2081-5 , Fax:( 98 511) 8430249 , E-mail: Info(at)mums.ac.ir Members: - Schools and Hospitals School: Dentistry , School: Health , School: Medicine , School: Nursing & Midwifery , School: Paramedical , School: Pharmacy , School: Traditional Medicine , Hospital: Dr.Sheikh , Hospital: Dr.Shariati , Hospital: Emam Reza , Hospital: Ghaem , Hospital: Hashemi Nezhad , Hospital: Ibn-e-Sina , Hospital: Khatam-al-Anbia , Hospital: Montaserie , Hospital: Ommul-Banin , Hospital: Omid , Hospital: Shahid Kamyab , Hospital: Taleghani , History: Mashhad Faculty of Medicine was officially opened on Nov. 23, 1949 by Dr Zanganeh, the minister of culture. The school started out with 61 students, one associate professor and seven tutors. In 1956, when the school of Arts opened, the two schools merged to form the University of Mashhad. In 1989, the faculties offering Medical Sciences' degrees across the country separated from the Ministry of Culture and Higher Education. New emerging Medical Universities have gone under management of Ministry of Health, Treatment and Medical Education. Thus the original University of Mashhad was divided into two independent universities: "Ferdowsi University of Mashhad" and "Mashhad University of Medical Sciences'. Mashhad University of Medical Sciences operates at present with 8 faculties, 32 hospitals, 179 rural and 147 urban health centers. It covers an enormous area stretching from the north east to the central parts of the country, which makes it the largest university of Medical Sciences providing health care and treatment services. With 597 teaching staff, 1645 MDs with different specialties, 138 dentists, 123 pharmacists and 25, 402 employees, the university provides health care and medical services to the area's large population as well as to over 25 million tourists a year.

مشهد، خيابان دانشگاه،- صندوق پستی: ۳۴۵ - ۹۱۳۷۵ تلفن: 3852119-0511نمابر: 051138521119 پست الکترونيک: cg@mums.ac.ir
مشهد، بلوار شهید فکوری، حد فاصل میدان شهید آل شهیدی و میدان شهید جوان، شهرک دانش و سلامت، کدپستی 9177899191 صندوق پستی 345، ساختمان زکریا، طبقه اول
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد می باشد و هرگونه کپی برداری از مطالب آن تنها با ذکر منبع بلامانع است.